#1 29-05-2007 17:27

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Nosowska - UniSexBlues

Nosowska - UniSexBlues [2007]
http://img258.imageshack.us/img258/4883/1735961customlx7.jpg

Nie, nie mam wcale zamiaru wychwalać, ani podniecać się tą płytą. Do mnie totalnie nie przemawia, 14 kawałków to jednak trochę za dużo, jak na coś w jednym stylu. Słuchanie przez dobre 80% płyty, gitarki akustycznej zagranej w jakimś takim indie stylu mi nie robi. Powiem po prostu - nie ma na czym ucha zawiesić. Może sobie lecieć w tle, ja się bezmyślnie pokiwam i to by było na tyle...
Zresztą, tu opis ukradziony z merlin.pl...

Materiał na płytę powstawał siedem lat. Kasia Nosowska uznała, iż ścisła elektronika (tak silnie akcentowana na dwóch wcześniejszych wydawnictwach) jest dla niej tematem zamkniętym, zamiast tego proponuje otwartą formułę błyskotliwych piosenek romansujących z inteligentnym popem, r'n'b, bluesem, rockiem, techno czy reggae. "Ta płyta niesie przesłanie: ktoś, kto lubi muzykę, nie powinien się zawężać do jednego gatunku" - mówi artystka. Album wyprodukował Marcin Macuk (Pogodno), odpowiedzialny również za większości partii instrumentalnych. Na krążku pojawiają się również inni goście, m.in. Yumiko Ishijima (Papaya Paranoia) oraz Stanisław Sojka (w utworze tytułowym).

...mówi za siebie. Przez 7 lat wybrzdąkać takie coś? Aha, i czuję się urażona. Prawie. Widocznie jestem na maksa zamknięta na muzykę i jej nie lubię. Sorry. Jak dla mnie to jest pójście w modę, a nie w różnorodność.
Lubię różne gatunki, ale - yyy - te dobre. Dobrze wykonane. Ten album mnie po prostu nudzi i raczej do niego nie wrócę.

A przy okazji muszę sprostować, że nie - nie jestem przeciwniczką Nosowskiej. Kilka dobrych lat temu miałam bardzo ostrą jazdę na jej twórczość, no i na Hey'a. A jakiż to lament urządziłam, jak w Filipince [kupionej specjalnie dla felietonu Nosowskiej] przeczytałam, że "Hey is dead" [chociaż jak widać nie jest...].
Po prostu UniSexBlues jest nie dla mnie ;) Puk Puk bardzo mi się podobało, Milena również, Sushi już mniej...
No i szkoda, że musiałam ten post umieścić w kategorii Pop, a nie w Elektronice.....

Edit:
Aha, i nie mówię tu o tekstach. Muzyka nie pozwoliła mi się w nie wsłuchać. Ale na te na pewno bym tak nie wrzucała, bo Kaśka raczej zawsze miała dobre.


))<>((

Offline

 

#2 29-05-2007 23:31

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Nosowska - UniSexBlues

kiedys wypozyczyłem sobie z biblioteki płyty nosowskiej, i jedno co moge powiedziec, ze nie wpadłbym na to, zeby postarac sie o te płyte.
ogólnie nosowska nie lezy w orbicie moich zainteresowań.
tak jak napisałas, miałem po przesłuchaniu poprzednich płyt.


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

#3 30-05-2007 15:57

_49

Ibuprom MAX

Skąd: out_of_reach
Zarejestrowany: 16-10-2006
Posty: 91

Re: Nosowska - UniSexBlues

kasper.linge napisał:

ogólnie nosowska nie lezy w orbicie moich zainteresowań.

O, pięknie ujęte, podpisuję się.


Jenerał Sowiński stracił dla Polski nogę, Walery Sławek stracił dla Polski oko, Aleksander Kwaśniewski stracił dla Polski 10 kilo.

Offline

 

#4 30-05-2007 16:33

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Nosowska - UniSexBlues

No rozumiem, rozumiem ;) Ja przez czysty sentyment o niej napisałam... no i przez to wielkie halo, które ostatnio powstało wokół płyty. Jak widzę, że coś słabego zgarnia zbyt dużo laurów, to nie mogę się powstrzymać :D


))<>((

Offline

 

#5 31-05-2007 22:20

kpina

Panadol

6506331
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 07-05-2007
Posty: 14

Re: Nosowska - UniSexBlues

a mi się podobały poprzednie płyty Nosowskiej :P

niestety ostatnia mnie rozczarowała i to nawet bardzo:( trochę szkoda, bo czekałam na wydanie 'unisex..'

Offline

 

#6 16-06-2007 18:34

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: Nosowska - UniSexBlues

Dla mnie jej poprzednie solówki są rewelacyjne.. Przynajmniej były, przyznam jednak, że dawno nie słuchałam :)  I miałam zamiar zakupić nową płytkę, przez Was, albo raczej dzięki Wam tego nie zrobiłam, hehe.


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#7 17-06-2007 13:47

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Nosowska - UniSexBlues

osobiście polecam sie na przyszłość ;D


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

#8 17-06-2007 14:10

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Nosowska - UniSexBlues

Pffffff :P


))<>((

Offline

 

#9 18-06-2007 01:19

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Nosowska - UniSexBlues

a Ty nie pfffychaj, bo to ja odstraszyłem wishke od nosowskiej
lol


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

#10 18-06-2007 09:12

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Nosowska - UniSexBlues

Lol, to ja może o czymś nie wiem :P


))<>((

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ncw-hyde-park.pun.pl www.stojaknabanany.pun.pl www.antyk.pun.pl www.jediacademy.pun.pl www.raiders-l2.pun.pl