#1 25-11-2006 13:03

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Grać czy nie grać - oto jest pytanie :P

Zachęcam do lektury artykułu na stronach wyborczej (http://www.gazetawyborcza.pl/1,75475,3754638.html) dotyczącego książki Mirosława Filiciaka "Wirtualny plac zabaw. Gry sieciowe i przemiany kultury współczesnej". Pomyślałam sobie, że to dobry pretekst, żeby zapytać się jakie jest Wasze zdanie na ten temat (trochę już o tym było w temacie o grach mmorpg) - czy gry prowadzą tylko do brutalizacji życia, demoralizacji.. ? Czy jako już w sumie stały element naszej kultury niosą ze sobą coś wartościowego ?

Ciężko wypowiadać mi się tu obiektywnie, sama na grach (także tych polegających na zabijaniu) się "wychowałam", do dziś jest to dla mnie rozrywka, ale jakoś nie czuję potrzeby wyjścia na ulicę i zabijania bliźnich :)


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#2 25-11-2006 13:50

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Grać czy nie grać - oto jest pytanie :P

No więc ja rzucę cytatem z dość głupiego filmu [ale cytat dobry]: "Horrory nie tworzą wariatów, one ich tylko inspirują", no mniej więcej tak to brzmiało. Film "Krzyk" ;) tak, ten horror, hehe ;)
Tak czy inaczej, zgadzam się z tym, myślę, że ludzie, którzy mają taką wewnętrzną potrzebę "zabijania", będą szukali takich gier tylko po to, żeby być jak najbliżej swoich fantazji. Nie wierzę w to, że brutalna gra jest w stanie sprawić, że zdrowy psychicznie człowiek wyjdzie na ulicę i zabije itp. Nie w grach należy się upatrywać winnych przestępstw, tylko raczej w zaburzonych psychikach ludzi/dzieci.
I też cały czas widzi się tylko minusy gier, ich negatywny wpływ na ludzi, a nawet nie bada się tego pozytywnego wpływu. Pamiętam, przeczytałam taką ciekawostkę, że chirurdzy, którzy operowali zdalnie [no dzięki jakimś tam maszynom :P], i którzy dodatkowo grali sobie czasem w jakieś gry - przeważnie FPP i zręcznościówki, o wiele lepiej radzili sobie z takim operowaniem. Zawsze wykształca to refleks i jakąś manualną koordynację.

Ale ogólnie, muszę powiedzieć, że jest teraz za duża, bezsensowna nagonka na te wszystkie gry i kreskówki. Jak teraz popatrzę jakie hardkory leciały np. na telewizji Nickelodeon [a oni teraz się czepiają robotów na CartoonNetwork] ;), albo jak puszczali nam "Przygody wesołego diabła", czy jakieś inne dziwne bajki, to mózg się lasuje. Ale jakoś żyjemy, nie zabijamy [chyba? :P] i wszystko jest w porządku. Politycy, pedagodzy, rodzice, za swoją nieudolność karzą media, pf...

No dobra :P Koniec tego śmiesznego wywodu. Jakie jest Wasze zdanie?


))<>((

Offline

 

#3 27-11-2006 19:34

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: Grać czy nie grać - oto jest pytanie :P

Też tak myślę. Amen :) Najłatwiej znaleźć winnego - zamiast próbowac rozwiązać problem.


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kredorp.pun.pl www.lek.pun.pl www.thepiczers.pun.pl www.sw63.pun.pl www.gra-wladca-pierscieni.pun.pl