• Index
  •  » Książki
  •  » Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

#1 17-10-2006 13:15

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Analogicznie do tematu filmowego, zapraszam :)

Ja ostatnio: "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" - Phillip K. Dick / ciekawy pomysł, trochę filozofii, mocna rzecz, polecam :)


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#2 19-10-2006 00:12

a0x

porcelanowy paszczak

4043325
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 13-10-2006
Posty: 144
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Hmm, ostatnia ksiązka, którą przeczytałem [Licząc tylko te, które czytałem po raz pierwszy. Lubie sobie wracać do książek :)] to "Złoty Eszelon" Wiktora Suworowa. Z historią wiele wspólnego nie ma, ale jest w niej kilka dość nietypowych pomysłów, jak dla mnie conajmniej wciągająca :)

A tak przy okazji, to Wiktor Suworow jest w Polsce [16-21 października: Warszawa/Poznań/Kraków] :)


http://imagegen.last.fm/ProzacNation-2/artists/a0x.gif

Offline

 

#3 19-10-2006 00:37

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Ok, mnie też zdarzyło się coś przeczytać [wow!, tak...].

http://img92.imageshack.us/img92/254/837319908xcustomln3.jpg
Amelie Nothomb - Kwas Siarkowy

Plan zdjęciowy telewizyjnego reality show o wymownym tytule WITAJCIE ZA DRUTAMI. Spędzeni zewsząd ludzie zostają zamknięci w miejscu do złudzenia przypominającym obóz koncentracyjny: kapo, wytatuowane na skórze więźniów numery ewidencyjne, głód, ponadludzka praca, śmierć...
Pod okiem kamery "żyją", są torturowani i uśmiercani. Program odnosi niewyobrażalny sukces. Widzowie, najpierw biernie przyglądający się katordze więźniów, wkrótce - gdy oglądalność WITAJCIE ZA DRUTAMI przestała rosnąć - zostają zaproszeni do czynnego uczestnictwa i sami decydują, kto zostanie na ich oczach uśmiercony, a kogo chcą jeszcze przez jakiś czas zachować przy życiu... - Onet.pl

Nudziło mi się na wyjeździe, więc koleżanka poleciła mi przeczytać Kwas Siarkowy. Z opisu wyglądało całkiem ciekawie, co też mnie zachęciło, bo zawsze interesowała mnie tematyka obozów koncentracyjnych, więc pomyślałam, że może to być coś dobrego i oryginalnego.
No ale niestety, trochę się zawiodłam. Nie chcę tu pisać żadnych spoilerów, bo może ktoś będzie miał ochotę to przeczytać ;), ale uważam, że autorka mogła lepiej podejść do tego tematu. Wiem, że to fikcja literacka, ale nie spodobało mi się osadzenie akcji w żywcem wyjętym dzisiejszym świecie, który jak wiemy jeszcze ma jakieś zasady, a który jak gdyby bez mrugnięcia okiem akceptuje to, co się wyrabia w telewizji. Widzę tu jakiś brak konsekwencji ze strony Nothomb, jak gdyby jej emocje i bunt przeciwko reality show wzięły górę nad treścią.


))<>((

Offline

 

#4 20-10-2006 19:11

Solaris

Addikt

3478197
Call me!
Zarejestrowany: 19-10-2006
Posty: 655

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

"Hotel Palace" Rolanda Topora, miazga


To define is to limit.

http://travian.macaputo.de/sig-5-en-2-pl5_58706.gif

Offline

 

#5 21-10-2006 22:54

Panadol

Zarejestrowany: 19-10-2006
Posty: 14

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

O tak, Topor ogólnie miażdzy, uwielbiam gościa.

A ja kupiłam sobie Nahacza - Bocian i Lola.

Cacy.

Offline

 

#6 03-11-2006 02:21

Yaollinne

Panadol

4328581
Skąd: W-no
Zarejestrowany: 03-11-2006
Posty: 29

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

mi wpadła w ręce "Samotność w sieci" lepsze to niż Harlekiny


Guns Blazing

Offline

 

#7 04-11-2006 01:42

a0x

porcelanowy paszczak

4043325
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 13-10-2006
Posty: 144
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Mark Twain - "Opowiadania i Humoreski TOM1 - Listy z Ziemi"

"Złośliwe i szydercze Listy z Ziemi kreślone reką Szatana" ;)
Bardzo dobre, nie spodziewałem sie tego po M. Twanie.


http://imagegen.last.fm/ProzacNation-2/artists/a0x.gif

Offline

 

#8 19-11-2006 17:08

_49

Ibuprom MAX

Skąd: out_of_reach
Zarejestrowany: 16-10-2006
Posty: 91

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

A ja poszedłem za głosem tłumu, wziąłem się za "Lux Perpetua" A. Sapkowskiego, zwieńczenie trylogii, pisanej już od ponad sześciu lat.
Prawda jest taka, że zawiodłem się. Głównie przerostem formy nad treścią; sposobem w jaki autor Sagi Wiedźmińskiej nieudolnie zaplótł wątki głownych bohaterów, uśmiercając akurat tych, o których chciałbym wiedzieć więcej. Poza tym, jak dla mnie, w książce pojawia się przesadna ilość miejsc i postaci. Ciężko się połapać bez opanowania, rzutu oka na ówczesną mapę Śląska; powiem więcej, bez notatnika, w którym sporządza się drzewa genealogiczne poszczególnych bohaterów ani rusz.
Cóż, wciągnęło, ale pozostawiło niesmak. A szkoda.


Jenerał Sowiński stracił dla Polski nogę, Walery Sławek stracił dla Polski oko, Aleksander Kwaśniewski stracił dla Polski 10 kilo.

Offline

 

#9 19-11-2006 17:17

kymaj

Panadol

3850484
Skąd: Łomża
Zarejestrowany: 13-11-2006
Posty: 9
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

kto lubi szpiegów a w szczególności rosyjskich to lekturą obowiązkową jest oczywiście Wiktora Suworowa "Akwarium" dla mnie bomba, książka wymiata :) , niedlugo przykleje sie do "Specnazu" tez jego :D

to są ponoć autentyczne wydarzenia, koleżka był naprawde szpiegiem rosyjskiego wywiadu wojskowego, uciekł za granice, chronią go teraz zachodnie służby specjalne wiec naprawde warto

Ostatnio edytowany przez kymaj (19-11-2006 17:18)

Offline

 

#10 27-11-2006 18:37

wishka

Administrator

2527533
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 403
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Janusz A. Zajdel - "Cała prawda o planecie Ksi" / jak dla mnie Zajdel to mistrz fantastyki społecznej :) Choć nie jest jakoś specjalnie uwielbiany i wydaje mi się, że mało u nas znany.. I szkoda, bo świetnym pisarzem był.
"Cała prawda..." to przede wszystkim opowieśc o terroryzmie i totalitaryzmie. Urywa się kontakt z konwojem lecącym z kolonizatorami na planetę Ksi. Po 50 latach na Ksi dociera ekipa ratunkowa.. Okazuje się, że na pokładzie konwoju byli terroryści, którzy na odległej planecie chcieli zbudować społeczeństwo według swojego pomysłu..


http://www.denness.net/scrobblersig.php?username=wishka

Offline

 

#11 27-11-2006 23:47

pm5k

Panadol

1908640
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 12-11-2006
Posty: 30

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

"Martynka na wakacjach" :D


(o.0)

(o Y o)

Offline

 

#12 28-11-2006 01:24

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

pm5k napisał:

"Martynka na wakacjach" :D

:D No. I o to chodzi.


))<>((

Offline

 
  • Index
  •  » Książki
  •  » Jaką książkę przeczytałaś/eś ostatnio?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dsm.pun.pl www.3gwsinf.pun.pl www.logistyka-wscil.pun.pl www.ppserw.pun.pl www.ufo.pun.pl