#1 26-10-2007 12:21

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Róisín Murphy - Overpowered

No ludziska... Jesień przyszła, trzeba się zaktywizować piśmienniczo... A nie tylko kasper.linge swoje wywody post-rockowe tutaj pisze, a reszta nic :P

Więc no w ramach aktywizacji [zresztą nie tylko, bo o tym się nie dało nie napisać], postanowiłam wrzucić swoje dwa zdania na temat najnowszej płyty Róisín Murphy - Overpowered.
Serio, muszę przyznać, że zaskoczyła mnie bardzo bardzo pozytywnie. Jako, że Ruby Blue nie przeszło... z racji nie wiem czego, ale męczyła mnie ta płyta na dłuższą metę, tak Overpowered ma powera, któremu nie mogłam się oprzeć :)

http://img155.imageshack.us/img155/8176/foldercustomzp4.jpg

Zaczęło się wczoraj, zupełnie od niechcenia obejrzałam teledysk do Overpowered [zresztą dzieliłam się nim ;)], no i mnie siekło. Tzn. świetny teledysk, połączony z dźwiękami, które na mnie działają, zachęciły do poznania reszty płyty.
Płytka ogólnie w pozytywnym nastroju, bardzo poprawiła mi humor. Trochę tu funku, szczypta house'u, oldschoolowego electro, no a przede wszystkim disco, w najlepszym wydaniu. Przywodzi mi na myśl ostatni krążek Madonny, miejscami wczesny Daft Punk, z tym, że jest 100x lepsze. I tak, zauważam to, że album ma wiele znajomo brzmiących elementów, zapewne zapożyczonych z tego, co ktoś już nagrał wcześniej, ale nie mam nic przeciwko. Pewnie dzięki temu jest tak łatwo przystępny.

Tak też, jak to ja zawsze, polecam moje typy:

  • Ovepowered - przede wszystkim, bo to od niego się zaczęło, ma zdecydowanie to coś.
  • Primitive - za minimalizm i seksowność ;)
  • reszta już może trochę mniej, ale trzeba wymienić: Footprints - taki lajtowy housik, Scarlet Ribbons też bardzo przyjemny, już w bardziej spokojnym klimacie,

także nie sposób wypisać tu wszystkich, bo by wyszło bez sensu. Najlepiej zapoznać się z całą płytą, no i albo się spodoba, albo nie ;)
Pewnie też trzeba mieć odpowiedni nastrój na tego typu muzę. U mnie akurat zakliknęło.

Ja jak zwykle gorąco polecam, bo jest co :) i daję parę użytecznych linków poniżej.

Linki:


))<>((

Offline

 

#2 26-10-2007 15:16

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Róisín Murphy - Overpowered

przyznam, że płyta jest jeszcze dla mnie troche nieczytelna. oczywiście obejrzałem klip i Overpowered ma kapitalny klimat. taka troche zblazowana muza. mógłbym wałkowac ten kawałek na okrągło. moze dlatego, jakos nie wybijają mi się pozostałe utwóry. moze oprócz Dear Miami. pożyjemy zobaczymy ;)

no a utwór Footprints kojarzy mi się, tylko najgorsze że jeszcze nie wiem z czym. mam podejrzenie, że linia wokalu jest prawie identyczna, jak w którymś z utworów zespołu o nazwie Be Bob Deluxe, tylko musze zejść po vinyla do piwnicy ;)

Ostatnio edytowany przez kasper.linge (27-10-2007 00:32)


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

#3 28-10-2007 11:25

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Róisín Murphy - Overpowered

Hehe, mały DJ Cień nam rośnie :P

Co do Overpowered, to cały czas katuję [no z przerwą na wczoraj], mi bardzo bardzo podeszło. Ale w sumie jak gadałam ze znajomym, który miał podobne odczucia do Ciebie kasper. Z tym, że on stwierdził, że album jest trochę przytłaczający. No nie wiem, nie dla mnie na pewno.

A co do tego, że coś Ci się z czymś kojarzy... lubimy te piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy ;) hehe. Nie no, jak słucham tej płyty, to ciągle mam to hasło w głowie. Ale jak pisałam, nie przeszkadza mi to. Zresztą kto wie, jest taki program komputerowy, co generuje hity ;) więc skąd wiesz czy z niego nie skorzystała? ;) Tym bardziej, że przy tworzeniu Overpowered współpracowała z wieloma różnymi producentami, z UK i USA ;)

No nic, i taka ciekawostka smutna dosyć. Z tego co przeczytałam na last.fm, wczoraj na koncercie w Moskwie złamała sobie łuk brwiowy... tzn. tak napisali, ja nie wiem czy to można sobie złamać, może można. Smutna wiadomość, tym bardziej, że na jutro i pojutrze planowane są koncerty w Polsce. No ale zdrowie jest najważniejsze. Get well soon, Róisín! ;)

Btw, jeszcze dodam, że Tell Everybody jest super. Taki trochę smutny tekst... przynajmniej dla mnie.


))<>((

Offline

 

#4 29-10-2007 11:00

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Róisín Murphy - Overpowered

No i tak jak mówiłam. Koncerty odwołane. Bilety zachowują ważność.
Dla mnie taka szansa, że może na następny się załapię ;)
I niech jej tam szybko twarz składają.


))<>((

Offline

 

#5 13-11-2007 13:32

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Róisín Murphy - Overpowered

Trochę mi się już uleżała ta płyta, i jeżeli miałbym napisać recenzję na 1/5 strony Worda to wyglądałaby ona tak:

Myślałem, że znowu mam 6 lat, w radio leci Pet Shop Boys i idę sobie kupić gumę „Turbo”. A okazało się, że to „Overpowered” Róisín Murphy z bonusami w postaci kapitalnej okładki i klipów. Perfekcyjnie wyprodukowane popowe piosenki z klimatem dekadenckiego disco i wielkomiejskiego funky, przy których ciężko usiedzieć w miejscu. Idealna ścieżka dźwiękowa na samotny wieczór w zaludnionym klubie z gęstą atmosferą i spoconymi ramionami. Gdyby Bob Harris grany przez Bill’a Murray’a w „Lost In Translation” miał prawo głosu w kwestii oprawy dźwiękowej, na nocne wojaże po Tokio na pewno zabierałby „OverPowered”.  A Róisín pewnie i jadąc bez biletu linią 67 zachowałaby zimną zmysłowość. Uwodzicielskim głosem śpiewa piosenki o straconej miłości w McDonaldzie, a przy „Let me know when you're lonely, babe” szukam na mapie restauracji, w której kręcili klip do „Let Me Know”.


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

#6 14-11-2007 23:35

aha

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 12-10-2006
Posty: 1078
WWW

Re: Róisín Murphy - Overpowered

Ja tam bym się o te gumy Turbo jeszcze trochę pokłóciła, ale nie będę siary robić :P
No i cieszę się, że wreszcie przemówiła do Ciebie ta płyta.
I tak mi się skojarzyło.. nie słyszycie w Cry Baby trochę Donny Summer? :D tzn. że taka lekka zżynka? ;P


))<>((

Offline

 

#7 20-07-2008 22:34

kasper.linge

Anaesthesiac

Zarejestrowany: 23-10-2006
Posty: 177

Re: Róisín Murphy - Overpowered

przy Cry Baby to będę miał juz chyba zawsze ciary i projekcje, jak Roisin wychodzi na scene <marzyciel>


http://imagegen.last.fm/basic10/artists/5/kasper_linge.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.stojaknabanany.pun.pl www.jediacademy.pun.pl www.raiders-l2.pun.pl www.ncw-hyde-park.pun.pl www.antyk.pun.pl